• Post Image
  • Post Image
  • Post Image

Rękawiczki dla fotografa na Zimę

January 15, 2021

Rękawiczki fotograficzne?

Temperatura zaczyna znowu spadać, niedługo zejdzie poniżej zera, śnieg w niektórych miejscach spadł. Wniosek, zima nadchodzi. Przyjście tej pory roku powoduje wśród jednych nieskończoną euforię z powodu możliwości jazdy na nartach czy sankach. Druga grupa zamyka się w domu i przykrywa dodatkowymi kocami. Trzecia grupa – do której sam należę – bierze swoje aparaty i rusza w poszukiwaniu dobrych zdjęć.

Często fotograf krąży po ulicach, parkach czy lasach i niestety, żeby zrobić zdjęcie trzeba zdjąć rękawiczki – bo w za grubych niczego solidnie nie chwycimy i nie naciśniemy – wyciągnąć aparat. Czasami będzie już po kadrze czasami nie uda nam się nastawić parametrów. Różne rzeczy mogą dziać się w trakcie robienia zdjęć.

Robiłem zdjęcia w Poznaniu w trakcie protestów przeciw ustawie ACTA, niestety bez rękawiczek. Po 20 minutach żałowałem, że z domu wybiegłem w pośpiechu i nie zabrałem żadnych ze sobą. Po pewnym czasie myślałem,że mi palce odpadną i wiele bym wtedy oddał za łamliwy ogrzewacz do rąk i rękawiczki.

Od tego czasu szukałem odpowiednich rękawiczek. Przed zimą 2015/2016 przeszukałem internet. Niestety na forach głównie widziałem pitolenie na temat łączenia cienkich i grubych rękawiczek – bez żadnych konkretów. W końcu marcu 2016 znalazłem PHO-TOGi i rękawiczki jeszcze dwóch innych firm:

Propozycje

Rękawiczki firmy POW: “PHO-TOG” – bardzo sugestywna nazwa 😉 Niestety coraz trudniej je dostać. Na stronie POW Gloves [LINK] możecie je znaleźć w głównej ofercie, ale nie podają już szczegółów. Modele z różnych sezonów dostępne są jeszcze w kilku internetowych sklepach narciarskich.

dobre rękawiczki dla fotografa

 

Rękawiczki firmy Vallerret – dostępne od marca 2016 [LINK] Obecnie dostępne są dwa modele – trójpalczasty i ‘normalny’. Na zimę 2017/2018 zamawiam  “Markhof Pro Model”. Zobaczymy jaka zima będzie tej zimy 😉

świetne rękawiczki dla fotografa

Rękawiczki fototgraficzne firmy Matin – stary sklep firmy już nie istnieje. Dystrybutorem marki w Polsce jest firma SystemBank i to na ich stronie można znaleźć kilka modeli [LINK]

zimowe rękawiczki dla fotografa

 

Mały update, były jeszcze rękawiczki od LowePro, już niedostępne – na szczęście ;).

Wyniki

Zima 2015/2016 Zdecydowałem się na model PHO TOG ze względu na jego dostępność w sklepie allegro jednej firmy. Po kilku miesiącach noszenia mogę stwierdzić, że są to dobrze wykonane rękawiczki, ale na wiosnę/jesien oraz lekką zimę. Na co zresztą wskazują oznaczenia w sklepie firmowym firmy POW  (link do wskaźnika temperatur http://www.powgloves.com/pages/warmth ) Jeśli w torbie będziemy mieć mały ogrzewacz chemiczny, mogą być użyteczniejsze.

W planie mam zakupić rękawiczki firmy Vallerret – na kickstarterze prezentowali je jako idealne na prawdziwą zimę. Panowie są z Norwegii, myślę że wiedzą co robią 😉 Jak je zdobędę i przetestuję zaktualizuje tekst.

Aktualizacja 8.11.2017

Ponownie poprawiłem adres do rękawiczek firmy POW.

Aktualizacja 23.04.2021

Mam do tej pory rękawiczki firmy Vallerret model Markhof Pro 2.0. Zima w sezonie 20/21 była w końcu namiastką tego co kiedyś nazywaliśmy zimą. Przy temperaturach -5 do -10 dało się odczuć pewien dyskomfort cieplny, ale jeśli dużo ruszaliście się to znikał on w miarę szybko. Żeby poprawić te sytuację lepiej dobrać do rękawic wkładki Power Stretch Pro Liner – to są odzielnne cienkie rękawiczki, ale są też dobrym uzupełnieniem dla większych rękawic. Jeśli taki mix wam nie odpowiada to możecie zamówić cieplejszy model np. Ipsoot.

Odkryłem dzisiaj, że polskich sklepach np. cyfrowe.pl czy fotoforma możecie zamówić większość modeli od Vallerret-u. HF!

    Leave a comment